Öğretmenlerimiz

ogretmenlerimiz)

Jennifer Johnson ÖNAY: “Sheffield Üniversitesi Japonca Bölümünden 2004 yılında master derecesi aldım. Eğitim, üniversite değişim programı, özel şirket çalışmaları, tercümanlık için toplam onyedi yıl süre ile Japonya’da yaşadıktan sonra 2002 yılında Türkiye’ye geldim. 2005 yılından beri JICA Alumni İzmir Şubesi ve sonrasında JİKAD Derneği üyesi olarak Japonca sınıflarında gönüllü olarak yeralıyorum.”

Doğan KASAPLAR:  ” Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Japonca Öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldum. 2004-2005 yılları arasında Ehime Üniversitesi Hukuk-Edebiyat (Houbungakubu) fakültesinde yabancılara japon dili öğretim teknikleri üzerine eğitimi aldım. Aynı zamanda Ehime Üniversitesi Ziraat fakültesinde Japon bahçe sanatları üzerinde çalıştım.2010 yılında JİKAD Derneğinin kuruluşunda yeraldım.  O tarihten beri Japonca sınıflarında gönüllü olarak katkı sağlamaya devam ediyorum.”

İlkay Erdoğan SHOSHİ: “Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği bölümünden 2002 yılında mezun oldum.  Okul sonrası İstanbul ve Brüksel’de Japon Otomotiv firmalarında çevirmenlik, yönetici asistanlığı, insan kaynakları alanlarında çalıştım. Japon-Türk melezi eşimle evlenip 2012 yılında aramıza katılan oğlumla 2013-2015 yılları arasında  Tokyo’da bulundum. Halen ailece İzmir’de ikamet etmekte olup, ailevi ve mesleki bağım olan Japonca ve Japon Kültürüne, İzmirdeki JİKAD ailesinin bir üyesi olarak katkıda bulunmayı hedefliyorum.”